• 22:31
  На ґаздівстві закарпатця з Колочави живе півтисячі пернатих

  На ґаздівстві закарпатця з Колочави живе півтисячі пернатих

  Василь Йосипович Макар із Колочави - відома на Закарпатті людина. Він працює інспектором з охорони природи, займається музейною справою у рідному селі, а ще - розводить декоративних птахів.

  На його ґаздівстві нараховується близько півтисячі пернатих. Найбільше тут папуг – близько чотирьохсот. Василь Макар має 44 види цих дивовижних пернатих, починаючи від хвилястого і закінчуючи розеллою Воротніковою. А саме в цей період відбувається важлива подія у пташиному сімействі новозеландських папуг – у них з’являється потомство. "Коли з яйця вилуплюється пташеня, переживаю особливий хвилюючий момент, бо на світ з’явилося ще одне чудове творіння природи", – каже Василь Йосипович.


  У вольєрах, де живуть папуги, завжди веселий спів. Господар розповідає, що його підопічні дуже говорючі, здатні відтворювати різні звуки і навіть людську мову. Один вже колишній мешканець цієї "країни пернатих" відтворював близько півсотні різних слів.

  Гордість і впевненість, спокій і комунікабельність – на це в першу чергу звертаєш увагу, потрапивши у голуб’ятню. Звісно, перераховані риси стосуються голубів. Їх тут 17 видів – декоративні, спортивні, високолітні.
  "Куди б я не їхав – завжди беру з собою двох-трьох голубів, окільцьовую і випускаю. А зустрічаюся з ними вже вдома. Коли їхав у Чехію, то й туди брав з собою поштових голубів. Вони не підвели – повернулися у Колочаву.

  Звичайно, аби досягнути таких результатів, птаха треба тренувати: спочатку випускати на недалекій відстані від голуб’ятні, а з часом розширювати географію польотів. Коли голуб, випущений мною далеко від дому, повертається, то я дивлюсь на нього і від цієї події аж душа радіє", – розповідає пан Макар.

  Крім цього, Василь Йосипович розводить декоративних курей, а недавно зацікавився качками. Зараз має три види цих кумедних птахів. На майбутнє планує збільшувати чисельність свого птаства за рахунок нових видів і потомства.

  А все починалося з любові до живої природи, яка у Макара зародилася ще в дитинстві. Спочатку розводив голубів, а потів курей і, як сільський хлопець, любив ґаздувати, доглядати за домашнім господарством. У школі охоче вивчав біологію, зоологію, читав додаткову літературу на тему орнітології.

  Особливий вплив справив на нього Київський зоопарк, який відвідав у 15-річному віці. Саме там придбав пару папуг і з того часу, окрім декоративних голубів і курей, почав займатися ще й говорючими птахами.

  Хоча доля вимагала чимало їздити у різні регіони України та за кордон, але роботу з пернатими не лишав; за своєї відсутності птахів доглядала дружина, а потім й син.

  Василь Йосипович вважає себе щасливою людиною, бо займається улюбленою справою і стверджує, що світ птахів – це зовсім інший вимір часу, в якому забуваєш про проблеми.

                                                                                                Юрій Бабічин, "Верховина"

   Дата: 16.04.2011 | Переглядів: 479 | Добавив: АДМІН | Теги: Птахи, папуги, колочава, Василь Макар | Рейтинг: 1.0/4
  Всьго коментарів: 0
  dth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
  Имя *: Email:
  Усі смайли
  Код *:
    * 23.02.2013 Національний педагогічний університет ім. Михайла Драгоманова розбудовує базу дл...  *  07.11.2012 ФДМУ продає Колочавський завод технологічного обладнання *  05.11.2012 Мешканець закарпатської Колочави утримує 2 тисячі голубів і папуг * «Колочавський завод технологічного обладнання» повторно виставили на аукціон 14.12.2012,13:16 * Під час гасіння пожежі вогнеборці врятували власника будинку та його дружину 19.01.2013,13:08 * В Колочаві горів будинок 08.11.2012,13:02 * Колочава взяла участь у міжнародній туристичній виставці 02.04.2012,12:49