• 07:07
  На турвиставці в Києві Колочава презентувала себе як село 10-ти музеїв

  На турвиставці в Києві Колочава презентувала себе як село 10-ти музеїв

  Село Колочава, сусід озера Синевир, що у Закарпатській області, вперше презентувало свої туристичні продукти на ХVIII Міжнародній туристичній виставці UITT 2012 «Україна – подорожі та туризм», що проходила у Києві 28-30 березня.


  За словами співорганізатора колочавської експозиції Марії Шетелі, на виставці було представлено понад 700 туристичних компаній, туроператорів та агенцій із 60 країн та туристичних куточків світу зі всіх п'яти континентів.

  «Серед 60-ти туристичних напрямків світу Колочава посіла гідне місце по якості та кількості пропозицій на цьому ринку, – каже Марія. – На стенді «Закарпаття туристичне», який очолив заступник начальника головного управління з питань євроінтеграції, зовнішньоекономічних зв'язків та туризму Олександр Марченко, Колочава презентувала себе під лозунгом «Колочава – село 10-ти музеїв». Ознайомитися візуально та інформативно з музеями села відвідувачі могли за допомогою буклетів, відеоролика про село та сайту kolochava.com. Селище показало, що тут не лише є на що подивитися, але є комфортні умови проживання, смачна місцева кухня, ексклюзивні туристичні продукти».

  Детальніше розповіли про Колочаву та інсценували її полікультурність жителі села – актори, що вбралися у різні костюми. Крім колочавських національних чоловічого та жіночого вбрання, актори також представили угорську та єврейську культуру. Угорський жандарм стежив за порядком на виставці та пропонував усім заїхати до нього на пост у Колочаву. Натомість єврей із гускою під плечем привернув увагу навіть міністра туризму Ізраїлю Стаса Місежнікова. Пан міністр надзвичайно був здивований тим, як у далекому селі бережно ставляться до різних культур. Отримавши інформацію про всі відтворені єврейські місця села, а їх чимало, запропонував колочавцям звернутися письмово до посольства Ізраїлю з детальною пропозицією співпраці.

  «Колочава має надзвичайно великий туристичний потенціал, – говорить організатор виставки села, уродженець Колочави, народний депутат України Станіслав Аржевітін. – Серед високих гір розташований справжній історичний скарб області – село 10 музеїв, 20-ти пам'ятників та 50-ти пам'ятних об'єктів. Тут працює єдина в Україні Школа вівчарства, відкрито перший пам'ятник заробітчанам, це батьківщина останнього опришка Карпат. Минулого року у селі проклали асфальт та досить активно розбудовується інфраструктура. Колочава потроху стає туристичною родзинкою Марамороша».

  На виставці до стенда села підійшли десятки туристичних фірм та сотні звичайних туристів. Сторони обмінялися контактами та пропозиціями співпраці. Тепер у Колочаві чекають туристичного буму.

  Довідка: Колочава – єдине село в Україні, де працює аж десять музеїв, це: етнографічний «Старе село», залізничний «Колочавська вузькоколійка», лісу і сплаву «Колочавський бокораш», патріотичний «Бункер Штаєра», педагогічні «Чеська школа», «Радянська школа», сакральний «Церква Святого Духа», військовий «Лінія Арпада», шкільний «Івана Ольбрахта», воїнів – інтернаціоналістів «Блок-пост».

  Також тут діють туристичні маршрути: чеський, угорський, єврейський, патріотичний, працює єдина в Україні Школа вівчарства.

  Джерело: ZIK
   Дата: 02.04.2012 | Переглядів: 302 | Добавив: АДМІН | Теги: музей, культура | Рейтинг: 0.0/0
  Всьго коментарів: 0
  dth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
  Имя *: Email:
  Усі смайли
  Код *:
    * 23.02.2013 Національний педагогічний університет ім. Михайла Драгоманова розбудовує базу дл...  *  07.11.2012 ФДМУ продає Колочавський завод технологічного обладнання *  05.11.2012 Мешканець закарпатської Колочави утримує 2 тисячі голубів і папуг * «Колочавський завод технологічного обладнання» повторно виставили на аукціон 14.12.2012,13:16 * Під час гасіння пожежі вогнеборці врятували власника будинку та його дружину 19.01.2013,13:08 * В Колочаві горів будинок 08.11.2012,13:02 * Колочава взяла участь у міжнародній туристичній виставці 02.04.2012,12:49