« 1 2 3 4 »

Нещодавно на території національного природного парку "Синевир” працювала міжнародна група волонтерів з України, Чехії та Іспанії у складі понад двадцяти осіб.

Вони провели ряд екологічних акцій, зокрема, зібрали і знесли близько 40 мішків сміття з гір Стримба, Негровець, Пішконя, Красна, При ... Читати далі »Чотиримісячне ведмежа Настю повернули матері-ведмедиці до луцького зоопарку. Більше місяця її тримали у неприйнятних умовах одного із вінницьких звіринців, а саме у Гайсинському зоопарку. Захисники тварин кажуть, що клітка у тварини була затісна, годували її неналежним чином.

Ведмежа приспали ... Читати далі » Високогірне озеро Синевир, що знаходиться в однойменному національному природному парку в Міжгірському районі на Закарпатті помітно обміліло. Через спеку та посуху рівень води впав майже на 2,5 м.

"Щороку приїздимо з родиною помилуватися цією перлиною Карпат. Озеро просто дивовижне. Пра ... Читати далі »З-поміж 47 діючих у нашій країні національних парків помітне місце посідає НПП "Синевир”, який вже 23 роки проводить свою природоохоронну діяльність. Створений у 1989 році, парк став однією із перших на той час подібних установ на теренах України. Роки становлення були непростими, адже одразу після ... Читати далі »Вівчарство — основа основ господарювання у горах з шовковими полонинами, що служать передусім сприятливими пасовищами для отар. Ця сфера діяльності і у верховинському краї має глибоке коріння історії, бо з діда-прадіда передається досвід ґаздівського ремесла сироварства.

Символічно, що на зн ... Читати далі »Таку назву має книга, яка недавно побачила світ в ужгородському видавництві "Ліра”. Автори монографії Ю. Тюх, С.Зиман, М. Дербак вперше таким солідним виданням подали результати критичного перегляду видового складу судинних рослин флори НПП "Синевир”, проаналізували її структуру, таксономічні і біом ... Читати далі »З вересня до листопада 2011 року в Україні тривав конкурс відеоробіт, організований Програмою розвитку ООН у партнерстві з Goethe-Institut в Україні. У конкурсі взяли участь 57 робіт.

Серед них – документальні хроніки, художні стрічки, міні-фільми, навіть відеоколлажі. Професійні киномитці та ... Читати далі »Про це, відкриваючи найбільший в Європі, закарпатський, реабілітаційний центр для бурих ведмедів, повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Микола Злочевський. В урочистому відкритті центру у вівторок, 13 грудня, взяли участь також очільник Закарпаття Олександр Ледида, директор департ ... Читати далі »Нещодавно керівник МАЛіЖу Василь Тарчинець здійснив робочу поїздку до мальовничої Верховини, оглянув реабілітаційний центр бурих ведмедів і був приємно здивований умовами, які тут створили за доволі невеликий час для вивільнених із неволі звірів.

Під час цієї поїздки Василь Федорович зустрівс ... Читати далі »Тут двадцять спеціально навчених співробітників навчать клишоногих жити не в клітках, а в барлогах, на волі. На ведмежих курсах побувала Марина Коваль.

Це аматорське відео знімали екологи. Тісна кімната, глухі стіни, бетонна підлога, в таких умовах жив карпатський бурий ведмідь. 4 роки Юра ро ... Читати далі »