« 1 2 3 4 5 6 »

Старий Іван Шимоня й гадки не мав, що його Микола після закінчення 4-річної школи ремісників у Ясінях по-справжньому "захворіє” визвольними ідеями у цьому гуцульському містечку. До безтями проймається прагненням бачити свою Колочаву і всю Верховину в лоні матері-України. Він не знав, що створення Яс ... Читати далі »Всього одна річна сходинка залишилася для Юстини Біланин, щоб сягнути сторічного життєвого рубежу. 30 жовтня жительці Синевирської Поляни, а точніше сказати — присілка Загорб, що підпорядковується цій місцевій сільраді, виповнилося нівроку 99 літ. Що не кажи, а золота цьогорічна осінь для горянки Юс ... Читати далі »У закарпатському селі Колочава пройшли Дні угорської культури. Про це повідомила співорганізатор заходу Марія Шетеля.

Ключовою подією святкування стало театралізоване відображення колочавськими акторами-аматорами сторінок із життя села угорського періоду. Найбільше уваги прис ... Читати далі »Понад одинадцять годин тривали пошуки юнака, що заблукав під час збирання. О п’ятій ранку 20-го вересня 16-річний Юрій, мешканець села Колочава вийшов з дому по гриби й не повернувся.

Близько 16-ї години хлопець зателефонував батькам з мобільного і повідомив, що заблукав. Родичі та сусіди у к ... Читати далі »Виняткове захоплення має Василь Макар з Колочави. На його обійсті — справжня птахофабрика, якій вже приклеїлося на місцевий манір офіційне назвисько "Потя ... Читати далі »Кожного року до Дня незалежності України перший на Закарпатті сільський музей архітектури та побуту «Старе село» у Колочаві, що на Міжгірщині, незмінно поповнюється новими експонатами.
 24 серпня, у 20-ту річницю Незалежності, у скансені постали автобус-музей, що розповідає ... Читати далі »Маєте намір повернутися у минуле, скажімо, здійснити подорож назад на цілий вік, а то навіть і на більше літ? Романтичне бажання цілком реальне на Міжгірщині — завітайте під боком у Колочаву.
 Мрійну, емоційно-піднесену нагоду відчути архаїчний дух ви матимете за відвідин ... Читати далі »
У неділю, 21 серпня, на автодорозі Колочава-Усть Чорна-Калини Бедевля відкрито відрізок оновленої дороги від Колочави через село Брадолець. Його протяжність - 5 кілометрів 800 метрів. Кошторисна вартість ремонту автошляху - 4 млн. 610 тис. грн. На будівництво використано державні кошти т ... Читати далі »
Ужгородський прес-клуб спільно з Карпатським центром полінгових досліджень продовжує міні-проект «Життя по-закарпатськи». Цього разу соціологи дізнавались, що приносить найбільше радостей в житті закарпатцю (Закарпатське щастя).

  1. ФАЙТА (сімя) – 78%;
... Читати далі »
16 серпня виповнюється 90 років від дня загибелі карпатського опришка Миколи Шугая
Села, як і люди. Одним судилася невтішна доля рутинної круговерті та загумінковості, іншим – упродовж усього життя вирізнятися волелюбним норовом та резонансни ... Читати далі »