• 00:55
  В Колочаві смакували традиційною стравою - ріплянкою

  В Колочаві смакували традиційною стравою - ріплянкою

  Театралізоване дійство, народні гуляння, подорож вузькоколійкою та конкурс на найсмачнішу картопляну кашу. На Міжгірщині пройшов традиційний фестиваль «Колочавська ріплянка». Цього року всі кошти, зібрані під час фесту органзатори вирішили направити на підтримку української армії.

    Німецькі та радянські генерали, офіцери угорської армії, солдати української повстанської. Туристів така кількість військових не лякає. Охочих сфотографуватись вистачає. Різноманітна техніка, зброя, спорядження – те, що приваблює найбільше. Самі учасники театралізованого дійства кажуть, сьогодні вони лише виконують свої ролі, кому яка форма дісталась, не важливо. Мета нині у всіх одна. Братання та доброзичливі вітання. Примирення військових – приклад толерантності. Нині всі один одному тиснуть руки. І навіть німецькі вояки вголос співають український гімн.

     Наступна атракція – подорож колочавською вузькоколійкою, спочатку військові, згодом – туристи та гості фесту. Від станції «Чертежик» до станції «Шугай» на дрезині, у вагоні-офісі, швидкій допомозі та паровозі – така мандрівка — справжнє задоволення. Відкриття нової експозиції «колочава мистецька» – ще одна родзинка цьогорічного фесту. На стінах – книги, світлини, вирізки із газет. Ідею відшліфували до дрібниць та врешті- решт втілили в життя. Пишаються тут не лише своєю історією, ніжна та смачна колочавська ріплянка – страва, якою місцеві пишаються, цінують та залюбки пригощають нею приїжджих. Рецепт найсмачнішої ріплянки місцеві господині в таємниці не тримають. Ріплянка з грибами, шкварками бринзою, м ясом. Біля наметів черги за добавкою. Гості фесту кажуть, аби посмакувати унікальною закарпатською стравою, сотні кілометрів – не відстань. Підтрмали гості фесту і ідею зробити цьогрічний фест благодійним. Понад 8 з половиною тисяч гривень, які вдалось зібрали на фестивалі, підуть на потреби української армії. Наступного року, обіцяють місцеві господині, «Колочавська ріплянка» буди такою ж смачною, а сам фестиваль не менш цікавим та начисеним.


   

  М-студіо

   Дата: 17.06.2014 | Переглядів: 631 | Добавив: АДМІН | Теги: туристи, ріплянка | Рейтинг: 0.0/0
  Всьго коментарів: 0
  dth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
  Имя *: Email:
  Усі смайли
  Код *:
    * 23.02.2013 Національний педагогічний університет ім. Михайла Драгоманова розбудовує базу дл...  *  07.11.2012 ФДМУ продає Колочавський завод технологічного обладнання *  05.11.2012 Мешканець закарпатської Колочави утримує 2 тисячі голубів і папуг * «Колочавський завод технологічного обладнання» повторно виставили на аукціон 14.12.2012,13:16 * Під час гасіння пожежі вогнеборці врятували власника будинку та його дружину 19.01.2013,13:08 * В Колочаві горів будинок 08.11.2012,13:02 * Колочава взяла участь у міжнародній туристичній виставці 02.04.2012,12:49