• 21:16
  Будівництво дороги, що зв'яже Німецьку Мокру з Колочавою, завершується (ФОТО)

  Будівництво дороги, що зв'яже Німецьку Мокру з Колочавою, завершується (ФОТО)

  На завершальному етапі перебуває масштабне будівництво дороги від села Німецька Мокра через гірський перевал Прислуп, де він межує з Колочавою. Здана в експлуатацію гірська дорога буде до кінця цього року.

  Працівники ДП «Мокрянське ЛМГ» виходять на фінішну пряму у масштабних роботах будівництва гірської дороги, про яку мріяли місцеві жителі декількох районів. Оскільки лісовими інженерами підприємства вже збудовано значну кількість річкових перепадів, мостів та лісових доріг, то право на будівництво дороги через гірські масиви передали саме працівникам лісового господарства.

  Насамперед, відповідні спеціалісти провели в горах геодезичну зйомку, вивчили територіальні особливості, взяли до уваги поради лісівників, після був розроблений проект дороги, погоджено документи та технічні дозволи і будівництво нового шляху стартувало. Загальна протяжність гірської дороги сягне всього 4,5 км, шириною 6 метрів.

  Як розповідає директор ДП «Мокрянське ЛМГ» Володимир Куцин, найперше визначили всі складнощі роботи. Окрім власної техніки, довелося залучити ще більше спеціалізованих машин. Після того уклади угоду з фірмою ДЗВО «Форес ТСК» - директор Петро Скальник, яка доставила на об'єкт багатофункціональний японський екскаватор «Хітачо». Зі слів керівника, найбільше складнощів завдали перепади гірських порід, укоси, що місцями складали 10-15 метрів та зсуви. Наразі залишилося підсипати дорогу гравієм і можна здавати в експлуатацію.

  «Дана дорога має три аспекти: економічний, соціальний і рекраційно-туристичний. Вона служитиме як нашому лісовому господарству, так і місцевому населенню. А також туристам, які приїжджають відпочивати на Закарпаття, щоб аби помилуватися нашими краєвидами. Природа тут на висоті більше однієї тисячі метрів над рівнем моря, в урочищі Приступ на межі Тячівського і Міжгірського районів, просто вражаюча. Є заради чого приїжджати гостям із інших областей, - додав В.Куцин.

  Ця дорога зв'яже декілька районів Закарпаття і Румунію. Також вона позитивно вплине на розвиток зеленого туризму. Чимало відпочиваючих із Колочави, де туризм уже розвинуто на високому рівні, охоче навідуватимуться у наші мальовничі куточки Тячівщини, де розміщено багато комплексів та баз відпочинку. Цей маршрут має багатовікові традиції, адже близько 70% жителів села Німецька Мокра та 20% жителів села Руська Мокра – це вихідці з Колочави, де проживають їх родичі. Жителям гірських сіл і туристам більше не доведеться долати понад 100-кілометрову відстань, інформує прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.

   Дата: 13.07.2016 | Переглядів: 398 | Добавив: АДМІН | Теги: Німецька Мокра, колочава, дорога | Рейтинг: 0.0/0
  Всьго коментарів: 0
  dth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
  Имя *: Email:
  Усі смайли
  Код *:
    * 23.02.2013 Національний педагогічний університет ім. Михайла Драгоманова розбудовує базу дл...  *  07.11.2012 ФДМУ продає Колочавський завод технологічного обладнання *  05.11.2012 Мешканець закарпатської Колочави утримує 2 тисячі голубів і папуг * «Колочавський завод технологічного обладнання» повторно виставили на аукціон 14.12.2012,13:16 * Під час гасіння пожежі вогнеборці врятували власника будинку та його дружину 19.01.2013,13:08 * В Колочаві горів будинок 08.11.2012,13:02 * Колочава взяла участь у міжнародній туристичній виставці 02.04.2012,12:49