• 21:51
  У НПП «Синевир» буде створено реабілітаційний центр для бурих ведмедів

  У НПП «Синевир» буде створено реабілітаційний центр для бурих ведмедів

  Бурий ведмідь – найбільший хижий звір, що живе на території нашої країни, а єдина його популяція зосереджена в Українських Карпатах, зокрема в НПП «Синевир».

  Популяція бурого ведмедя в Україні нараховує близько 300 особин. Також є певна кількість цих тварин, які утримуються у неволі. В окремих випадках для тих ведмедів створені неналежні умови, або ж утримуються з порушенням природоохоронного законодавства. Тож постало питання про утворення спеціалізованого центру реабілітації ведмедів. За сприяння Міністерства екології та природних ресурсів України, такий центр планується створити у Національному природному парку «Синевир». Його мета – реабілітація особин бурого ведмедя, які зазнали жорсткого поводження, потерпілих від стихійного лиха, утримання конфіскованих тварин, подальша доля яких вирішується в судовому порядку у зв’язку з порушенням законів України, відтворення їх природної популяції, тимчасова перетримка тварин, яких затримано на кордоні через порушення природоохоронного законодавства тощо.

  Побудувати реабілітаційний центр для бурих ведмедів вирішено в НПП «Синевир» не випадково, адже ця територія за ландшафтними та кліматичними умовами відповідає природному середовищу їх існування. За даними Державної екологічної інспекції, вже зараз нараховується 16 особин бурого ведмедя, які підлягають першочерговому вилученню.

  Створення спеціалізованого реабілітаційного центру для диких тварин має відповідати ряду міжнародних вимог, щоб звірі почували себе добре. З метою вивчення діяльності подібних об’єктів, радник Міністра екології та природних ресурсів України Нораір Анмегікян і директор НПП «Синевир» Микола Дербак недавно відвідали румунське місто Зарнешти. Тут діє центр реабілітації ведмедів, який відповідає світовим вимогам щодо тимчасового утримання тварин у неволі. Подібний заклад діє і в Угорщині, з досвідом роботи якого також ознайомилися українські екологи. Вони вивчив досвід закордонних колег у даному напрямку, ознайомилися з будівництвом і облаштуванням огорож центру, технікою безпеки тощо. Ведмеді є хижими тваринами, тож поводження з ними вимагає наявності персоналу, обізнаного з правилами поведінки даної групи звірів. Оскільки діяльність центру передбачає відвідування туристів, особливу увагу необхідно звернути на їх безпеку. Крім того, значні зусилля мають бути спрямовані на санітарне, ветеринарне, харчове забезпечення, систему електричного захисту як усієї території вольєру, так і внутрішніх загород, які відділяють одних тварин від інших.

  Реалізація в НПП «Синевир» проекту щодо бурого ведмедя важлива справа, яка не лише візьме під захист тварин, що зазнали жорсткого поводження, але й сприятиме відтворенню природної популяції, поглибленню досліджень найбільшого хижака України.

  Юрій Бабічин
  начальник відділу еколого-освітньої роботи НПП «Синевир»
  для mizgir.com.ua

   Дата: 18.06.2011 | Переглядів: 590 | Добавив: АДМІН | Теги: НПП «Синевир», реабілітаційний центр | Рейтинг: 1.7/17
  Всьго коментарів: 0
  dth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
  Имя *: Email:
  Усі смайли
  Код *:
    * 23.02.2013 Національний педагогічний університет ім. Михайла Драгоманова розбудовує базу дл...  *  07.11.2012 ФДМУ продає Колочавський завод технологічного обладнання *  05.11.2012 Мешканець закарпатської Колочави утримує 2 тисячі голубів і папуг * «Колочавський завод технологічного обладнання» повторно виставили на аукціон 14.12.2012,13:16 * Під час гасіння пожежі вогнеборці врятували власника будинку та його дружину 19.01.2013,13:08 * В Колочаві горів будинок 08.11.2012,13:02 * Колочава взяла участь у міжнародній туристичній виставці 02.04.2012,12:49