• 18:06
  Не витримали "оптимізації": на Виноградівщині померло троє престарілих з Колочави

  Не витримали

  На Закарпатті у Виноградівському пансіонаті для самотніх стареньких лише за два тижні померли троє пенсіонерів. Незадовго до того усіх їх перевезли з іншого закладу в селі Колочава, який закрили, задля економії бюджетних коштів. Літні люди такого переїзду не витримали.

  Марина Коваль, кореспондент:

  - Вісьмох пенсіонерів із Колочави перевезли до пансіонату для пристарілих людей у Виноградові. До нових умов пристосувалися не всі. Протягом двох тижнів померли три жінки.

  Лікар геріатричного пансіонату переконує: це сталося не через дорогу й умови життя в новому закладі. Просто старенькі болісно перенесли усі зміну. Їх поселили на поверхах, де мешкають люди з розладами психіки. І коли жінки усвідомили, що назавжди – це стало останньою краплею.

  Віра Гелетей, лікар-ординатор Виноградівського геріатричного пансіонату:

  - Ці адаптаційні механізми організму не спрацьовують, і потім такий кризовий стан, як у цих були - гострі порушення мозкового кровообігу. На фоні цієї адаптації так і сталося.

  Утримувати в Колочаві ціле відділення для восьми літніх людей дорого, виправдовується керівництво Міжгірського району. Санепідемстанція і пожежники визнали будівлю закладу такою, що не відповідає нормам. Грошей на ремонт у районному бюджеті не знайшлося.

  Василь Щур, голова Міжгірської РДА:

  - Не можна було просто там було удержувати людей, тому що ми не гарантували, що там щось не дай Бог, не станеться.

  Відтак літніх підопічних вирішили перевезти до геріатричного пансіонату в Виноградові.

  Віктор Мацола, начальник головного управління праці й соцзахисту населення Закарпатської ОДА:

  - Це обласний заклад, там створені належні побутові умови, гігієнічні умови, належне харчування, належний догляд, належний медичний супровід.

  Та попри все - більшість стареньких із Колочави хотіли б повернутися до рідного району.

  Михайло Рошко, мешканець Виноградівського геріатричного пансіонату:

  - Взяли повезли, як грішну душу, та й готово. Я хочу у своє село йти.

  Колишні працівники відділення у Колочаві кажуть: навіть після закриття притулку, до них приходять самотні люди. Але коли чують, що їхати треба до Виноградова - від допомоги відмовляються.

   Дата: 23.08.2012 | Переглядів: 586 | Добавив: АДМІН | Теги: колочава, оптимізація, будинок престарілих | Рейтинг: 0.0/0
  Всьго коментарів: 0
  dth="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
  Имя *: Email:
  Усі смайли
  Код *:
    * 23.02.2013 Національний педагогічний університет ім. Михайла Драгоманова розбудовує базу дл...  *  07.11.2012 ФДМУ продає Колочавський завод технологічного обладнання *  05.11.2012 Мешканець закарпатської Колочави утримує 2 тисячі голубів і папуг * «Колочавський завод технологічного обладнання» повторно виставили на аукціон 14.12.2012,13:16 * Під час гасіння пожежі вогнеборці врятували власника будинку та його дружину 19.01.2013,13:08 * В Колочаві горів будинок 08.11.2012,13:02 * Колочава взяла участь у міжнародній туристичній виставці 02.04.2012,12:49